Paketler

Sentiment Algo > Paketler
Sentiment Algo

Üyelik Paketleri

%20'ye varan indirim
%20'ye varan indirim
Premium
650
/aylık
Bist 30 ve Bist 70 ilk 15 listeleri veri ve grafikleri
17:00 sonrası 15 dakikada bir güncelleme
Yıldız
3150
/aylık
253 hisse tüm veri ve grafikleri
10.30 sonrası 10 dakikada bir güncelleme
Gold
6250
/aylık
436 hisse tüm veri ve grafikleri
10.30 sonrası 10 dakikada bir güncelleme
%20'ye varan indirim
Premium
650
/aylık
Platin
1.600
/aylık
Yıldız
3.150
/aylık
Gold
6.250
/aylık
Sentiment Endeks Veri ve Grafikleri
Hisse Veri ve Grafikleri BIST 30 ve BIST 70
(İlk 15)
BIST 30 ve BIST 70 Yıldız Pazar Tüm Hisseler
Haftalık Hisse Sentiment Veri ve Grafikleri
Güncelleme Süresi 30 dakikada bir 10 dakikada bir 10 dakikada bir
Sektörel Analiz
Sentiment Algo Pro Telegram Kanalına Katılım
Tüm Hisseler
Sentiment Algo

Sık Sorulan Sorular

www.sentimentalgo.com masaüstü uygulamamıza girerek veya Sentiment Algo Pro mobil uygulamamızı kullandığınız işletim sisteminin uygulama mağazasından indirerek ( Google Play & App Store ) mail adresiniz ve kendi belirlediğiniz şifre ile kaydolabilirsiniz.

Sentiment Algo, borsada emir verilerini kullanarak endeks ve hisse bazlı çeşitli göstergeler üretir.

Sentiment Algo, Endeks için Günlük ve Saatlik Sentiment, Anlık Sentiment, Momentum ve Osilatör adını verdiğimiz verileri ve grafikleri üretirken, Bist30, Bist70 ve Bist500 hisseleri için Günlük Değişim Grafiği ve Sentiment Değeri üretmektedir.

Günlük Sentiment – Borsanın hava durumudur.

Saatlik Sentiment – Saatlik psikolojik döngüleri – iyiden kötüye kötüden iyiye- gösterir.

Anlık Sentiment – Saatlik , 15 dk ve 1dk’lık olarak borsanın içinde bulunduğu ruh halinin sayıya dökülmüş halidir.

Momentum – Alıcı satıcı dengelerinde büyük değişimleri gösterir.

Osilatör – Büyük hareketleri önceden yakalamak için alıcı-satıcı dengesini gösterir.

Sentiment Algo, bu göstergeleri üreterek yatırımcılara piyasaları analiz etme ve geleceğe dair çıkarımlar yapma imkânı sunar.

Bütün organize hisse piyasalarında olduğu gibi emir verileri – yani veri analitikleri – Borsa İstanbul tarafından da aynı şekilde ücretli olarak verilmektedir. Bu büyük veri Sentiment Algoritması tarafından sürekli işlenerek; borsadaki alıcı satıcı dengeleri takip edilmektedir. Yani Sentiment Algo özünde veri analizi yapmaktadır. Bu sayede yatırımcılar piyasanın genel havası, psikolojik döngüler, alım-satım dengesi ve büyük hareketler gibi faktörleri anlayabilir ve borsaya ve hisselere dair doğru kararlar alabilirler.

Her sabah İnfo Yatırım, Halk Yatırım ve Ata Yatırım müşterilerine birbirlerinden farklı analizler ile Sentiment Algo Bültenleri ulaşmaktadır. Sentiment Algo Bültenine aynı zamanda İnfo Trade Pro – Sentiment Algo sayfasından ve Halk Yatırım AÖS sisteminden de ulaşmak mümkündür. Bu bültenerde Sentiment grafikleri yanında Günlük Sentiment ve Piyasa yorumu, alım emirleri yoğunlaşan hisseler ve hisse sentiment analizlerine yer verilmektedir. Sentiment Algo bu bültenleri Haziran 2020’den itibaren paylaşmaya başlamıştır. Her gün çok sayıda yatırımcı için yol gösterici olmuşlardır.

Sentiment Algo Bültenlerinde her gün paylaşılmakta olan hisse listesidir. Sentiment Algo borsadaki bütün hisseleri emirler açısından incelemekte; ve bazı hisselerde özellikle pozitif yönlü farklılaşmalar fark etmektedir. Bu farklılaşmalar her zaman fiyata yansımaz ve gözle görülemez. Sentiment Algo raporunda bu farklılaşmaları belirtmektedir; istatistiki olarak bu hisseler endekse göre relatif olarak pozitif performans göstermektedir.

Yorumlar içerisinde sektörel farklılaşmalar fark edilirse onlardan da bahsedilmektedir.

Sentiment Algo günlük yorumu Haziran 2020 ‘den itibaren Sentiment Algo Bültenlerinde ve Panel içinde mesaj kutularında her sabah yatırımcılara ulaşmaktadır. Bu raporlarda Sentiment üzerinden yapılan günlük piyasa yorumları paylaşılmaktadır. Bu yorumlar tüm Sentiment verileri kullanılarak bizim tarafımızdan yatırımcılara yol göstermek ve farklı bir bakış açısı kazandırmak amacıyla yazılmaktadır. Piyasada bilinen gerçekliğin ötesine geçerek; arka planda davranışsal olarak neler olup bittiğinin gösterilmesidir.

Hisse Sentiment, borsa veya hisse senedi piyasalarında yatırımcıların hisse senedi hakkındaki algısını ifade eder. Hisse Sentiment, yatırımcıların o hisse senedine ilişkin duygu ve düşüncelerini yansıtan bir gösterge olarak değerlendirilir. Bu gösterge, hisse senedinin popülerliği, talep durumu, beklentiler ve piyasadaki genel algı gibi faktörlerin analiz edilmesine yardımcı olur. Hisse Sentiment, yatırımcılara hisse senedinin olası performansı, alım-satım kararları ve piyasa eğilimleri hakkında fikir vererek stratejik kararlar almalarına yardımcı olur.

Sentiment Algo’nun kendi üretimi çalışması olan hisse sentiment ile her gün Borsa İstanbul’da 425 hissenin analizini yayınlıyoruz. Bu analizlerde hisselerde alıcı satıcı dengeleri ve yatırımcı ilgisini ölçen sentiment puanları ve grafikleri yer almakta. Hisse sentiment, yatırımcıların hisselere olan ilgi yoğunluğunu göstermektedir. Sentiment puanı yüksek olan hisselerde alım yönünde özel bir ilgi olduğu varsayımı ile hareket edilir. Aynı şekilde Sentiment puanı düşük olan hisselerde de yatırımcı ilgisinin azaldığı varsayımını yapabiliriz. Sentiment Algo'nun Hisse Sentiment analizi, yatırımcılara daha bilinçli ve stratejik yatırım kararları alabilme imkanı sağlayarak başarılı bir yatırım deneyimi sunar.

Sentiment Algo, hisse senedi piyasalarındaki emir verilerini analiz ederek momentumu hesaplar. Momentum alım yönlü ya da satım yönlü emir aktivitesinin bir çeşit standart sapmasıdır. Yani alım yönünde ya satım yönünde normalden farklı bir yoğunlaşma oluştuğu zaman ortaya çıkmaktadır. Ağırlıklı olarak öncü bir gösterge niteliğindedir. Günlük ya da saatlik sentiment histogram barları mavi bölgedeyken gelen kırmızı momentum barları satış yönlü aktivitenin artmaya başladığını, kırmızı bölgedeyken gelen mavi momentum barları alım yönlü aktivitenin artmaya başladığını gösterir. Bu hakim trendin değişebileceğini gösteren öncü bir işarettir.

Sentiment Algo'nun momentum göstergesi, yatırımcılara potansiyel giriş veya çıkış noktalarını belirleme ve yatırım kararlarını destekleme konusunda önemli bilgiler sunar.

Sentiment Algo, hisse senedi piyasalarındaki emir verilerini analiz ederek momentumu hesaplar. Osilatör alım yönlü ve satım yönlü emir aktiviteleri üzerinden üretilmekte olan bir oynaklık öncü göstergesidir. Borsa da alım ya da satım yönlü emir aktiviteleri belirli bir yönde belirgin olurlar ; yani ya alıcılar ya satıcılar güçlüdür. Bazı özel durumlarda – kararsızlık anları – alıcı satıcı dengesi birbirine çok yakın olur ve osilatörü hareketlendirir. Osilatörün hareketli olduğu bölgeler çoğunlukla arkasından yeni ve sert bir hareketin geleceğini göstermektedir. Osilatör sıfıra yakın ve sakinken alıcı ya da satıcıların net üstünlüğü olduğunu söyleyebiliriz.